استفاده از خرما پیارم صادراتی برای چربی سوزی سریع!

خرمای صفوی

نوع دیگر خرما، خرمای صفوی است. رنگ خرمای صفوی سیاه با رگه های قهوه ای و اندازه متوسط است. خرمای صفوی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است.

شهرت خرما پیارم صادراتی برای درمان کم خونی و مسمومیت است و در صورت خالی بودن معده می تواند کرم معده را از بین ببرد. خرمای صفوی دستگاه گوارش را بهبود می بخشد. این خرما در عربستان به ویژه مدینه کشت می شود.

خرمای سوکاری

خرمای سوکاری نوعی خرما شیرین و ترد است. این خرما در مقایسه با سایر خرماها از کیفیت بالایی برخوردار است. نام خرمای سوکاری از کلمه عربی «سکور» به معنای شکر گرفته شده است.

خرمای سوکاری به “شاه خرما” معروف است. رنگ آن طلایی و روشن است و به راحتی در دهان آب می شود.

خرما پیارم

خرما سوکاری برای درمان خستگی مفرط، کاهش کلسترول و جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می شود.

از این خرما می توان برای تهیه انواع شیرینی و دسر استفاده کرد اما قبل از مصرف باید مدتی در آب خیس شود. خرمای سوکاری در منطقه القاسم عربستان سعودی کشت می شود.

خرمای خدری

خرمای خدری در اندازه های کوچک و بزرگ موجود است و به دلیل ماندگاری طولانی و قیمت ارزان اغلب صادر می شود. رنگ این خرما قهوه ای تیره و پوست آن چروکیده است اما در گروه خرمای خشک قرار نمی گیرد.

خرمای خدری حاوی مقادیر زیادی آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و فیبر است.

بر اساس تحقیقات انجام شده این خرما دارای خواص ضد سرطانی بوده و در تقویت قلب موثر است.

خرمای خدری به دلیل طعم خوبی که دارد برای تهیه انواع دسرها استفاده می شود. خرمای خدری در مصر و عربستان سعودی کشت می شود.

خرمای آجوا (گران ترین خرمای جهان)

خرمای اجوا یکی از گران ترین خرماهای دنیاست. این نوع خرما طعمی شیرین و دارچینی دارد. خرمای اجوا جزو خرمای خشک محسوب می شود اما بافتی نرم دارد.

بسیاری از مردم معتقدند که این خرما دارای ویژگی های درمانی است.

در حدیثی از حضرت محمد (ص) آمده است که خوردن هفت عدد خرما در صبح انسان را از انواع جادوها و مسمومیت ها در طول روز مصون می دارد. خرمای عجوه در مدینه، عربستان سعودی تولید می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.